Ko galbūt dar nežinojote apie auksą

Įrašas patalpintas:

Kategorijos: Sužadėtuvės

Ko galbūt dar nežinojote apie auksą

Auksas ir auksiniai juvelyriniai dirbiniai žmonių buvo vertinami ir branginami jau prieš tūkstančius metų. Auksas visuomet buvo tapatinamas su turtais ir prabanga. Tiesą sakant, situacija nepasikeitė ir šiomis dienomis. Mes taip pat tęsiame šią labai seną ir turtingą istoriją turinčią tradiciją – ir toliau branginame ir labai vertiname juvelyrinius dirbinius iš aukso.

Auksas

Kalbant apie papuošalus, daugeliui jie asocijuojasi visų pirma su auksiniais juvelyriniais dirbiniais. Tai labai akivaizdžiai parodo, kad auksas iki šiol yra vienas populiariausių tauriųjų metalų, kurį vartotojai dievina, vertina ir renkasi bene dažniausiai. Taigi, jei esate neabejingi auksiniams juvelyrinius dirbiniams ir neįsivaizduojate be jų savo gyvenimo, jums turėtų būti įdomu susipažinti ir su keliais faktais iš šio tauriojo metalo istorijos.

  • Auksas yra glaudžiai siejamas su senovės kultūromis ir imperijomis – nuo pat Mesopotamijos ir senovės Egipto laikų. Jau senų senovėje žmonės apdorodavo auksą ir iš jo gamindavo įvairius juvelyrinius dirbinius.
  • Tutanchamono kapavietėje buvo rasta beveik 9 tonos aukso. Tarp kapavietėje rasto aukso buvo ir meistriškai pagamintų auksinių juvelyrinių dirbinių, auksinis sarkofagas, Tutanchamono kaukė, sostas, skulptūros ir daugybė kitų vertingų daiktų iš aukso.
  • Senovės Indijos gyventojai tikėjo, kad auksas yra dievo Agni sėklos, jo spindesys atkeliauja iš saulės, simbolizuodamas šviesą ir ugnį. Be to, buvo tikima, kad auksas yra gyvybės šaltinis.
  • Pasak senovės graikų legendos, pirmąjį žiedą sukūrė dievas Dzeusas. Šį žiedą visą laiką turėjo mūvėti Titanas Prometėjas kaip jo prirakinimo prie uolos simbolį.
  • Etruskai naudojo techniką, kuri buvo vadinama granuliavimu arba smulkinimu. Panaudodami šimtus arba tūkstančius auksiniu rutuliukų, kurie kartais būdavo ne didesni už aguonos grūdelį, jie dekoruodavo auksinę paklodę.
  • Senovės Romoje tik senatoriai turėjo teisę mūvėti auksinius žiedus. Laisvi Romos piliečiai galėjo mūvėti sidabrinius žiedus. Tuo tarpu vergams pagal įstatymus buvo leidžiama mūvėti tik geležinius žiedus. Maždaug 23-iaisiais mūsų eros metais Romoje buvo išleistas įstatymas, kuris leido laisviems Romos piliečiams mūvėti auksinius žiedus, jei jų bent dviejų kartų protėviai buvo laisvi.
  • Druidai anuomet dėvėdavo auksinį pjautuvą, kuris simbolizuodavo jų tikėjimą. Toks pjautuvas būdavo naudojamas renkant įvairias žoleles – ypač amalus.
  • Pirmoji čekiška auksinė moneta florinas buvo nukaldinta 1325 m. Jono Liuksemburgiečio karaliavimo laikais, o Čarlio IV karaliavimo laikais Čekijoje pradėti kaldinti auksiniai dukatai.
  • 1885–1917 m. Sankt Peterburge buvo sukurti istoriniais tapę įžymieji „Fabergé“ kiaušiniai. Juos sukūrė garsusis Rusijos juvelyras Carl Peter Fabergé. Pirmąjį tokį kiaušį Rusijos imperatorius Aleksandras III padovanojo savo žmonai Marijai Fiodorovnai 20-ųjų santuokos metinių proga. Kiekviename kiaušinyje slypėdavo staigmena. Vėliau kiekvienų Velykų proga jis savo žmonai padovanodavo po kiaušinį. Šią tradiciją tęsė ir jų sūnus.
  • Senas prietaras sako, kad jei jaunikiui nepavyksta ant nuotakos piršto lengvai užmauti auksinio vestuvinio žiedo ir bemaunant jis užstringa ties antruoju jos piršto sąnariu, moteris santuokoje bus viršiausia ir jos žodis bus lemiamas. Tuo tarpu, jei vestuvinis žiedas ant nuotakos piršto užmaunamas sklandžiai, buvo manoma, kad santuokoje šeimos galva bus vyras.

Sidabras

Tokių kaip šie faktai apie auksą, kuriuos būtų įdomu sužinoti, yra daugybė, tačiau neabejojame, kad ir šis neilgas sąrašas padėjo jums sužinoti kažką naujo ir suteikė įdomios informacijos apie auksą ir auksinius juvelyrinius dirbinius, kurie yra ilgaamžiai, turi didelę vertę ir nepamirštamą istoriją.