Deimantai ir daugybė įdomių faktų

Įrašas patalpintas:

Kategorijos: Sužadėtuvės

Deimantai ir daugybė įdomių faktų

Sakoma, kad deimantai yra kiekvienos moters geriausi draugai. Taip pat sakoma, kad deimantai yra amžini. Ir, žinoma, tai yra tik vos kelios iš daugelio priežasčių, kodėl būtų įdomu ir verta plačiau pakalbėti apie šiuos nuostabius gamtos kūrinius, gebančius praskaidrinti net ir pačią niūriausią ar prasčiausią dieną.

Ar žinojote, kad...

 • Deimantų amžius. Deimantai yra milijardų metų amžiaus brangakmeniai. Kai kurie deimantai yra net daugiau nei trijų milijardų metų amžiaus!
 • Senovės Roma ir Graikija. Senovės romiečiai ir graikai tikėjo, kad deimantai buvo dievų ašaros arba krentančių žvaigždžių skeveldros. Romiečiai taip pat tikėjo, kad Kupidono strėlių antgaliai buvo pagaminti iš deimantų, o tai greičiausiai buvo ankstyviausia asociacija tarp deimantų ir romantiškos meilės.
 • Deimantų sudėtis. Deimantai yra sudaryti tik iš vieno elemento – anglies. Giliai žemėje dėl didelio karščio ir slėgio anglies atomai susijungia unikaliu būdu, pavirsdami į retą kristalinę anglies struktūrą – nuostabaus grožio deimantus.
 • Deimantų kietumas Deimantai yra patys kiečiausi natūralūs mineralai. Vienintelis objektas, kuriuo galima įbrėžti deimantą, yra kitas deimantas.
 • Deimantai vertinami tūkstančius metų. Deimantai yra vertinami ir jais puošiamasi jau tūkstančius metų. Yra įrodymų, liudijančių, kad deimantai buvo renkami ir jais prekiauta dar IV a. pr. Kr. Tuo tarpu pirmajame mūsų eros amžiuje romėnų filosofas, istorikas, rašytojas ir natūralistas Gajus Plinijus Vyresnysis yra pasakęs: „Deimantai yra patys vertingiausi ne tik iš brangakmenių, tačiau ir iš visų dalykų šiame pasaulyje.“
 • Deimantų apsauga. Senovės indai naudojo deimantus religinių statulėlių akims ir tikėjo, kad deimantas gali apsaugoti nuo pavojaus jį dėvintį žmogų.
 • Jėga ir drąsa. Daugelyje senovės kultūrų žmonės tikėjo, kad deimantai jį dėvinčiam žmogui galėdavo suteikti jėgos ir drąsos mūšiuose, todėl kai kurie karaliai dėvėjo deimantus ant savo šarvų eidami į mūšį.
 • Gydomosios galios. Viduramžiais buvo tikima, kad deimantai turėjo gydomųjų savybių ir galėjo išgydyti įvairius susirgimus, pradedant išsekimu ir baigiant psichinėmis ligomis.
 • Pirmojo sužadėtuvių žiedo su deimantu įteikimas. Pirmasis istorijoje užfiksuotas sužadėtuvių žiedas su deimantu buvo įteiktas 1477 m. Burgundijos kunigaikštytei Marijai. Jį padovanojo Maksimilijonas I. Kunigaikštytei Marijai įteiktame auksiniame sužadėtuvių žiede iš inkrustuotų deimantų buvo suformuota „M“ raidė.
 • „Deimantinės“ planetos. 2004 m. mokslininkai atrado egzoplanetą, kurios trečdalis gali būti sudarytas iš anglies, o didžioji anglies dalis gali būti deimanto pavidalu dėl planetoje vyraujančios temperatūros ir slėgio. Ši planeta buvo pavadinta „55 Cancri e“. Taip pat mokslininkai atrado žvaigždę, kuri iš esmės yra dešimties decilijonų karatų deimantas. Pastaroji žvaigždė pavadinta „Lucy“ – „The Beatles“ dainos „Lucy in the Sky with Diamonds“ („Liusė danguje su deimantais“) vardu.
 • Dirbtinių deimantų auginimas. Laboratorijose sukurti deimantai turi tokias pačias fizines, chemines ir optines savybes, kaip ir iškastiniai deimantai. Jie yra ekologinę pusiausvyrą išlaikantys deimantai, kurie turi labai nedidelį poveikį mus supančiai aplinkai.
 • Deimantų kasimas. Šalys, kurios yra pagrindinės deimantų tiekėjos, bėgant laikui keitėsi. XIX a., kai Indijoje iškasti deimantai imti pardavinėti Venecijoje ir kitose Europos dalyse, Indija buvo pagrindinis pasaulio deimantų šaltinis. XVII a. Indijos deimantų atsargos sumažėjo, o Brazilija tapo pagrindiniu pasaulyje deimantų šaltiniu iki XVIII a. pabaigos, kai Pietų Afrikoje buvo atrasti didžiuliai deimantų klodai. Tuo tarpu šiandien deimantai yra kasami daugelyje pasaulio šalių.

Tikimės, kad visi šie įdomūs faktai praskaidrino jums dieną ir praturtino jūsų žinias apie daugybės žmonių visame pasaulyje dievinamus deimantus.