Ar juvelyriniam dirbiniam reikalinga kasdieninė priežiūra?


Visiem juvelyriniam dirbiniam privaloma reguliari priežiūra. Kasdien juos dėvint dirbiniuose prisikaupia prausiklių, kremų ir dulkių, todėl rekomenduojame kartą per savaitę arba mėnesį kruopščiai juos išplauti. Plovimui namuose galite įsigyti paprastą labai minkštą dantų šepetėlį ir pamuilavus švelniai patrinti turimą juvelyrinį dirbinuką (prieš pradedant plauti dirbinius įsitikinkite, kad kriauklė yra saugiai uždengta). Muiluoti reikia tiek iš viršaus, tiek iš apačios, kad pašalintumėte nešvarumus iš visų pusių. Prieš muilavimą galite pamirkinti dirbinį drungname vandenyje 5-10min, kad susikaupę nešvarumai lengviau nusiplautų. Nuskalaukite po šilto vandens srove ir nusausinkite rankšluosčiu. Būkite atsargios! Įnirtingas trynimas kietesniu šepetėliu gali pažeisti Jūsų juvelyrinį dirbinį ar jį subraižyti. Kartą per metus arba dvejus rekomenduojame atvykti pas juvelyrą, kuris išplaus dirbinį ultragarso vonelėje, nupoliruos ir nuodugniai apžiūrės, ar nėra atsiradę skilimų ar kitų pakitimų konstrukcijoje, kurie įtakotų didesnį pažeidimą ateityje.

Atkreipiame dėmesį, kad juvelyriniam dirbiniam su Smaragdais priežiūra yra kiek kitokia, kadangi Smaragdai labai jautrūs brangakmeniai. Juos ir dėvėti reikia atsargiau. Jie ypač jautrūs smūgiams. Plaunant dirbinius su Smaragdais nenaudokite jokių cheminių priemonių ir juvelyrinį dirbinį labai švelniai valykite šepetėliu kiek įmanoma neliečiant paties Smaragdo. Plauti reikia po vėsesnio vandens srove. Smaragdam netinka temperatūrų pokyčiai.

Taip pat būkite dėmesingos Perlams. Jie gyvi organizmai, kuriems reikalinga ypatinga priežiūra dėl jautraus akyto paviršiaus. Tai reiškia, kad Perlai yra atsparesni stuktelėjimams nei Smaragdai, bet juos ypatingai reikia saugoti nuo sąlyčio su bet kokiais chemikalais, plovikliais, kosmetika ir parfumerija. Perlus valyti švelniai nušluostant juos minkšta šluoste sudrėkinta švariame vandenyje.