Ant kurio piršto nešioti vestuvinį žiedą?

Įrašas patalpintas:

Kategorijos: Sužadėtuvės

Ant kurio piršto nešioti vestuvinį žiedą?

Vestuvinis žiedas – neatsiejama vestuvių ceremonijos dalis. Šį žiedą taip pat nešiojame visą santuokos laiką, kas daugeliu atveju yra visas gyvenimas! Tačiau ant kurio piršto turi būti nešiojamas vestuvinis žiedas bei kokiomis reikšmėmis ir tradicijomis apipintas šis, neįkainojamą vertę turintis, aksesuaras. Skaitykite ir sužinokite!

Vestuviniai žiedai

Žiedo reikšmė

Vestuvinio žiedo svarba atsirado dar senovės egiptiečių bei antikos gyventojų laikais. Tuo metu žiedo formos papuošalas būdavo dovanojamas kaip atsidavimo vienas kitam ženklas. Kaip ir daugelio sferų mūsų kasdienybėje, to pradas slypi filosofijoje. Žiedas yra apvali nesibaigianti forma, kuri kone simbolizuoja amžinybę. Dėl šios priežasties būtent žiedas tapo meilės sąjungos simboliu, na o santuoka – ceremonija sujungianti du žmones meilėje amžinybei, visiškai atitinka žiedo simbolizmo reikšmę.

Ant kurio piršto turi būti nešiojamas vestuvinis žiedas?

Tikriausiai esate atkreipę dėmesį, jog dauguma mūsų šalies gyventojų vestuvinį žiedą nešioja ant kairės rankos bevardžio piršto. Tai gali būti susiję su iš antikos laikotarpio atėjusiu įsitikinimu, jog kairė ranka yra susieta su arterija kuri veda į širdį. Tačiau, moderniais laikais galime pastebėti, jog konkrečių taisyklių nėra bei vestuvinis žiedas yra nešiojamas tiek ant kairės, tiek ant dešinės rankos. Kas iš tiesų lieka ypatingai svarbu, tai pirštas, ant kurio žiedas yra užmautas, mat vestuvinis, kaip ir sužadėtuvių žiedas, nešiojamas, tik ant bevardžio rankos piršto. Tad iš esmės, pasirinkimas lieka tik pačiai porai ar vestuvinį žiedą mūvėti ant kairės ar dešinės rankos. Svarbu paminėti, jog dabartinės tradicijos nėra griežtos, todėl nebūtinai pora privalo vestuvinį žiedą mūvėti ant tos pačios rankos.

Vestuvinių žiedų tradicijos

Auksas buvo brangiausia valiuta net šimtus metų prieš mūsų laikus, tad nenuostabu, jog įamžinti dviejų žmonių sąjungai buvo naudojamas šis, visus amžius vertę išlaikantis taurusis metalas. Šiandien galime pastebėti, jog vestuviniai žiedai įgyja įvairias tekstūras, yra puošiami brangakmenias, ar personalizuoti pagal poros norus.

Kaip nešiojami sužadėtuvių žiedai su vestuvių žiedais?

Dauguma merginų planuoja vestuves vis dar besižavėdamos sužadėtuvių žiedu. Tačiau ar tuoktuvės reiškia, jog turėsite padėti savo sužadėtuvių žiedą į stalčių? Galime patikinti, jog tai tikrai nėra tiesa. Sužadėtuvės yra nuostabi jūsų poros susijungimo visam gyvenimui pradžia, na o to simbolis – sužadėtuvių žiedas, gali būti nešiojamas kartu su vestuviniu žiedu. Kaip minėjome anksčiau, dabartinės tradicijos nėra griežtos, tad patys galite pasirinkti ant kurio piršto nešioti vestuvinį žiedą. Jaunosioms, kurios nusprendė, jog joms vestuvinį žiedą bus patogiausia nešioti ant tos pačios rankos, kaip ir vestuvinį, svarbu žinoti tik vieną, vis dar guvią tradiciją, jog vestuvinis žiedas ant jūsų piršto privalo būti pirmas, o ant jo sužadėtuvių. Tai vėlgi gali būti paremta antikos filosofų išmone, jog vestuvinis žiedas yra ne tik jūsų atsidavimo sutuoktiniui pažadas, bet taip pat jūsų kūno dalis bei privalo būti kuo arčiau meilės arterijos.

Ar privalo vyro ir moters vestuviniai žiedai būti vienodi?

Pažvelgę į artimus senelius ar tėvus esame įpratę matyti ant rankos piršto žėrintį geltono aukso lanką. Tačiau ar tai yra būtina? Remdamiesi savo patirtimi Dote.lt juvelyrai paneigia šį mitą, kadangi nemažai porų renkasi tiek baltojo aukso, tiek kitus tauriuosius metalus. Taip pat, pasirinkę juvelyrų pagalbą galite susikurti įvairių formų ar raštų žiedus. Dauguma porų taip pat renkasi savo vestuvių datos graviravimo ant žiedų pasirinkimą. Vestuvinių žiedų inkrustavimas brangakmeniais taip pat nėra retenybė, Dote.lt juvelyrai teigia, jog dažniausiai moterų vestuviniai žiedai puošiami brangakmeniais, na o vyrų – išlieka šiek tiek subtilesni, tad nėra būtinybės, jog abu žiedai būtų vienodi.

Mes, Dote.lt komanda tikimės, jog dabar esate užtikrinti, ant kurio piršto nešiosite savo vestuvinį žiedą. Prisiminkite, jog kaip kreipiatės pagalbos pas gydytojus kai jaučiate skausmą, galite kreiptis į juvelyrų pagalbą renkantis brangiausius simbolius santuokai įprasminti – vestuvinius žiedus.